WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Modlitwa o dobre urodzaje i zachowanie plonów ziemi od nieszczęść i tragedii towarzyszy Kościołowi od dwudziestu wieków. Również i dzisiaj modlimy się prosząc o urodzaje, byśmy mogli dzielić się chlebem z głodującymi, których i w naszych czasach nie brakuje. W Kościele rozpoczynają się tzw. „Dni Krzyżowe”, jak również modlitwy za kraje głodujące.

O godzinie 17:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza święta. Jutro przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, czyli papieża świętego Jana Pawła II. Z tej racji jutrzejsze nabożeństwo

majowe odprawimy jako wotum wdzięczności Bogu i Matce Bożej za wielkiego naszego papieża a po litanii odśpiewamy dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy …”

W środę wspomnienie świętego Bernardyna ze Sieny, a w czwartek świętego Jana Nepomucena, w piątek zaś świętej Rity z Cassia, zakonnicy.

A w sobotę 23 maja, o godzinie 20:00, zapraszamy na wieczór adoracji Najświętszego Sakramentu, na którym również będziemy dziękować za dar Jana Pawła II. Adoracja będzie również transmitowana przez naszą stronę internetową.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Rodzinom z Poznachowic Dolnych „Bóg zapłać” pięknie i serdecznie za troskę o czystość naszej świątyni i otoczenia.

A na ten tydzień prosimy:

  • Dudzik 42;
  • Szymoniak 43;
  • Jasek 107;
  • Kaczmarczyk 70;
  • Gaweł 58;
  • Piech 87.

Ponieważ niektóre przepisy antywirusowe zostały złagodzone, dlatego informujemy, że w naszej świątyni nie może być więcej, niż czterdzieści osób, pozostałe przepisy mają ważności i starajmy się je zachować.

Opublikowano przez w dniu 16 maja 2020 w Ogłoszenia parafialne