WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Wraz z cały Kościołem w naszej Ojczyźnie dziękujemy Bogu za wielki Dar, jakim jest cudowny Obraz Matki Bożej Królowej i Matki Całego Narodu. Przed wielu laty została nam dana jako pomoc i obrona naszego Narodu. Szczególnie w momentach trudnych była naszą wspomożycielską i orędowniczką. Teraz w miesiącu maju dziękujmy Jej za opiekę i wstawiennictwo i wypraszajmy potrzebne dary i łaski.

Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych przed południem w miejsce kazania nabożeństwo majowe a po południu o godzinie 17:30 i wieczorna Msza święta Przez cały miesiąc nabożeństwo do Matki Bożej będzie po wieczornej Mszy świętej, a w niedziele o godzinie 17:30.

Jutro przypada wspomnienie świętego Floriana, męczennika, a we wtorek świętego Stanisława Kazimierczyka, kapłana . W środę przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika. W przyszłą niedzielę, jak to jest w zwyczaju, uroczysta procesja z Wawelu na Skałkę.

Rodzinom z Poznachowic serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy:

  • Hebda 112;
  • Galia 30A;
  • Maj 97;
  • Maj 86;
  • Rokosz 13;
  • Szczygieł 34.

Opublikowano przez w dniu 2 maja 2020 w Ogłoszenia parafialne