WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Pełni wielkanocnej radości, włączamy się w modlitwę uwielbienia Boga za dzieło odkupienia ludzi. Modlitwie tej przewodniczy Matka Boża, Którą w miesiącu maju szczególnie czcimy. Już wkrótce, gromadząc się w świątyniach, przy kapliczkach przydrożnych, a także w naszych domach, śpiewamy: „w tym miesiącu ziemia cała, życiem, wonią, wdziękiem lśni, wszędzie Twoja dźwięczy chwała, gdy majowe płyną dni.

We wtorek przypada święto Piotra Chanela, kapłana i męczennika oraz świętego Ludwika Grignion de Monfort, kapłana oraz błogosławionej Hanny Chrzanowskiej a w środę świętej Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

W czwartek wspomnienie świętego Piusa V, papieża. O godzinie 17:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.

W piątek wspomnienie świętego Józefa, rzemieślnika. Od godziny 17:00 okazja do spowiedzi świętej, a po wieczornej Mszy świętej pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła. W sobotę przypada święto Matki Bożej Królowej Polski i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy świętej.

Szczere i serdeczne podziękowania i piękne „Bóg zapłać” panom Sołtysowi Wiśniowej panu Krzysztofowi Dominikowi panu Krzysztofowi Samborowi i panu Stanisławowi Murzynowi za pomoc w pracach przy plebanii i kościele, jak również za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu rodzinom z Poznachowic Dolnych, a na ten tydzień prosimy:

  • Murzyn 52;
  • Cygan 96;
  • Maj 59;
  • Sadkiewicz 15;
  • Hebda 100;
  • Galia 48.

Opublikowano przez w dniu 26 kwietnia 2020 w Ogłoszenia parafialne