WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Od Mszy świętej Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego, gdy rozległo się radosne „Alleluja” cały Kościół raduje się z Chrystusowego Zmartwychwstania.

Tę wielką prawdę oznajmiamy całemu światu. Zmartwychwstaniem swoim Pan Jezus przypieczętował i potwierdził, że ostatnie słowo do Niego należy, ponieważ jest zwycięzcą nawet śmierci.

Niech wielkanocne wydarzenia, w których uczestniczymy i które przeżywamy sprawią, że w życiu codziennym będziemy też świadkami zmartwychwstania.

Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy świętych jak w niedziele. Polecać będziemy Bogu Papieski Uniwersytet Jana Pawła II, jego profesorów i studentów i prosić o błogosławieństwo w pracy dla dobra Kościoła i Ojczyzny, przez przyczynę krakowskich świętych i błogosławionych.

Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy i w tym dniu przypada uroczystość Bożego Miłosierdzia. Centralne uroczystości w Sanktuarium w Krakowie – Łagiewnikach.

W tych podniosłych i uroczystych dniach, składamy sobie świąteczne życzenia. Niech będzie wolno i nam, złożyć wszystkim mieszkańcom naszej parafii, jak też przyjezdnym gościom, życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus Pan obdarza każdego z Was i Waszych bliskich, zdrowiem duszy i ciała, pogodą ducha i radością serca, niech też nieustannie towarzyszy każdemu – jak uczniom idącym do Emaus – w codziennych trudach, przeciwnościach i chwilach radości, dając odczuć swoją obecność. Niech też zaradza Waszym potrzebom i obficie darzy pokojem.

Opublikowano przez w dniu 11 kwietnia 2020 w Ogłoszenia parafialne