WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Niedziela Palmowa obchodzona jest w Kościele jako pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, przed swoją męką.

Poświęcenia palm przed Mszą świętą o godzinie 11:00.

W Wielkim Tygodniu obchodzimy tajemnice naszego zbawienia. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18:00 a następnie przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godziny 22:00.

Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godziny 7:00 i trwać będzie przez cały dzień. Obrzędy adoracji Krzyża świętego rozpoczną się o godzinie 18:00 i zakończą się przeniesieniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja Pana Jezusa w grobie zakończy się o godzinie 22:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę przybywaliśmy do świątyni by nawiedzić Pana Jezusa w grobie i poświęcić pokarmy. Ze względu na trudności, które trzeba zachować, poświecenie pokarmów będzie o godzinie 10:00 w kościele, a w domach można, oglądając w internecie na stronie naszej parafii, pobłogosławić pokarmy. Można to uczynić także w naszych domach przed śniadaniem w Wielkanoc. Adoracja Pana Jezusa w grobie rozpocznie się o godzinie 7:00.

Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczną się o godzinie 18:00 poświęceniem Paschału, ognia i wody a zakończa Mszą świętą Wigilii Paschalnej.

Uroczysta procesja rezurekcyjna w wielkanocny poranek rozpocznie się o godzinie 6:00. Postarajmy się zachować wszystkie obowiązujące przepisy prawne dotyczące gromadzenia w miejscach publicznych by nie przyczyniać się do poprzenoszenia zagrożenia wirusem.

Rodzinom z Poznachowic składamy „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy mieszkańców przysiółka „Kretówki”.

Serdecznie dziękujemy p. Elżbiecie Rokosz za ofiarowanie do świątyni środków dezynfekcyjnych.

Opublikowano przez w dniu 4 kwietnia 2020 w Ogłoszenia parafialne