WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Mając na uwadze wskazania władz cywilnych jak i prośbę ks. Biskupa Jędraszewskiego w naszej parafii księża zapewniają:

  • Wszystkie intencje, które zostały przyjęte przez księży, zostaną odprawione w terminie i o godzinie ustalonej przy przyjmowaniu intencji.
  • Msze Święte, zarówno w niedziele jak i w tygodniu, będą odprawiane o ustalonych godzinach, tak, jak to zostało przedstawione w ogłoszeniach parafialnych.
  • Nie będzie nabożeństw z udziałem wiernych. Na Mszę Świętą przychodzą osoby, które prosiły o odprawienie danej intencji i najbliższa rodzina, ilość osób w kościele i wokół kościoła nie może przekraczać 50 osób.
  • Spowiedź w naszym kościele jutro, czyli w niedzielę, będzie normalnie, czyli przed każdą Mszą Świętą. W tygodniu spowiedź w naszym kościele będzie codziennie w godzinach 06:30 – 07:30, w środy, piątki i soboty dodatkowo od godziny 17:00 do godziny 17:30, w tych też godzinach będzie można przystąpić do Komunii Świętej.
  • Jutro do Komunii Świętej będzie można przystąpić w czasie Mszy Świętej oraz o godzinie 07:45, 09:45, 10:15, 11:45, 12:15, przypominamy jednak, by ilość osób w kościele nie przekraczała 50 osób. Możemy przyjmować Komunię Świętą uczestnicząc w Eucharystii za pośrednictwem Telewizji na sposób duchowy. Takie przyjęcie Komunii Świętej na sposób duchowy oznacza moment zjednoczenia z Chrystusem w duszy. Do takiej Komunii Świętej zachęca nas ks. Biskup przez ten najbliższy czas dwóch tygodni.
  • Będąc w kościele Komunię Świętą przyjmujemy wyłącznie na rękę, to znaczy: mamy lewą dłoń otwartą i wyciągniętą przed siebie. Prawa dłoń niejako podpiera dłoń lewą. Kiedy Eucharystia spocznie na naszej dłoni, prawą dłonią przyjmujemy do ust Eucharystię. Eucharystię przyjmujemy od razu bez zwłoki, bez gestu adoracji czy modlitwy. Eucharystia ma być przyjęta w obecności kapłana.
  • Przypominamy, że w niedziele mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej i przed najbliższe dwie niedziele ten obowiązek zachowujemy w ten sposób, że uczestniczymy w Eucharystii za pośrednictwem telewizji. Uczestniczymy z pobożnością, to nie może być zwykłe oglądanie!!!

INFORMACJE
w sprawie transmisji Mszy Świętych

Niedziela, 15 marca 2020 r.
07:00 – TVP 1
09:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
09:30 – Telewizja TRWAM
11:00 – TVP 1
13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.
07:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.
20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouTube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagora.pl i www.episkopat.pl
Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie, np. z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach transmitowane są wszystkie Msze Święte i nabożeństwa pod adresem www.milosierdzie.pl


Prosimy zrozumieć, że dla każdego księdza ta sytuacja jeszcze tydzień temu była absolutnie nie do wyobrażenia, a dzisiaj stała się rzeczywistością, której wymagają do nas zarówno rządzący jak i ksiądz Biskup a wszystko z troski o zdrowie każdego z nas.

Prosimy każdego z Was, aby codziennie przy wieczornej modlitwie wspomniał o tej intencji: zachowania w zdrowiu i bezpieczeństwie naszej parafii i całej Ojczyzny. Wiśniowa jest bezpieczna i zdrowa, ale od każdego mieszkańca i parafianina zależy czy taka pozostanie. Jednocześnie zapewniamy o naszej codziennej modlitwie za każdego z Was.

Szczęść Boże

Opublikowano przez w dniu 14 marca 2020 w Ogłoszenia