WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Kościół święty na różne sposoby pragnie nam pomóc, byśmy ten święty czas przeżyli z jak najlepszym pożytkiem.

Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania a także organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia i specjalnych nabożeństw pokutnych.

Wpatrzeni w Pana Jezusa niosącego krzyż, podejmujmy także trud dobrowolnego umartwienia i ofiarujmy jako wynagrodzenie za grzechy.

W dniu dzisiejszym w miejsce kazania na Mszach świętych przed południem będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a po południu o godzinie 15:45 Droga Krzyżowa, o 16:15 Gorzkie Żale i wieczorna Msza święta.

Na ołtarzu Miłosierdzia Bożego można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy świętej o godzinie 7:00, a po południu o godzinie 16:30. Dla młodzieży szkół średnich i młodzieży starszej o godzinie 19:00.

Na wieczór adoracji zapraszamy w sobotę 14 marca o godzinie 20:00.

Jest to chwila ciszy i spotkania z Chrystusem w Eucharystii.

Rodzinom z Poznachowic Dolnych serdeczne i ciepłe „Bóg zapłać za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy:

  • Grabacki 117;
  • Dudzik 131;
  • Dudzik 29;
  • Szpilka 55;
  • Opioła 79;
  • Górka 119.

Wielu parafian proponuje, by sprzątanie świątyni przenieść z poniedziałku na sobotę rano oraz zaprosić do sprzątania więcej rodzin. Pozostawmy kilka tygodni i jeżeli przyjmiemy taki sposób rozwiązania, to od Wielkanocy sprzątanie świątyni byłoby w soboty i zaprosilibyśmy nie 6 a 8 rodzin.

W przyszłą niedzielę organizowana jest kwesta przy kościele na leczenie dziewczynki z Wierzbanowej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Opublikowano przez w dniu 8 marca 2020 w Ogłoszenia parafialne