WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Tegoroczny karnawał, mimo że w tym roku dłuższy, szybko dobiegł końca. Mądrość biblijna podpowiada nam, że na wszystko w życiu jest czas. Także na zabawę.

Biorąc udział w zabawach czy dyskotekach, pamiętajmy o poszanowaniu zasad katolickiej wiary.

Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

A w naszej parafii pierwszy dzień czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po każdej Mszy świętej, a o godzinie 16:30 Nieszpory i wieczorna Msza święta. Jutro i we wtorek adoracja przez cały dzień, zakończona Nieszporami i wieczorną Mszą świętą. Przybądźmy w chwili wolnego czasu, by w ciszy i skupieniu trwać przy Panu Jezusie i pomodlić się o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za Kościół, za nasze rodziny i zgodę w naszych lokalnych społecznościach.

W środę przypada Popielec, czyli pierwszy dzień Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głowy popiołem jest zewnętrznym znakiem, że wchodzimy na drogę nawrócenia i przemiany serc przez pokutę modlitwę, jałmużnę i dobre uczynki. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a Msze święte będą o godzinie 7:00, 9:00 i 17:00. W piątek po Mszy świętej o godzinie 7:00 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po południu nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie o godzinie 16:30 a dla młodzieży gimnazjalnej, szkół średnich i młodzieży starszej o godzinie 19:00.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca. W miejsce kazania adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszę świętą o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Na tym etapie przygotowania dzieci otrzymają poświęcone książeczki. A po południu, o godzinie 15:45 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16:15 Gorzkie Żale i wieczorna Msza święta.

Rodzinom z Poznachowic Dolnych piękne i serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy:

  • Murzyn 90;
  • Klikuszowski 101;
  • Klikuszowski 121;
  • Murzyn 81;
  • Murzyn 141;
  • Domalik 75.

Jak można zauważyć, z obrazu Matki Bożej Wiśniowskiej zdjęta została suknia wykonana w II połowie XIX wieku. Obraz został oczyszczony i zabezpieczony i wrócił na swoje miejsce w ołtarzu. Za prace związane z bezpieczeństwem składamy serdeczne i ciepłe „Bóg zapłać”.

Opublikowano przez w dniu 23 lutego 2020 w Ogłoszenia parafialne