WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Niedziela dzisiejsza kończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nie wolno nam jednak zapomnieć o tym, że troska o jedność całego Kościoła jest zadaniem i obowiązkiem wynikającym z naszej miłości do Chrystusa.

Dzisiejsza niedziela ogłoszona została przez papieża Franciszka jako Niedziela Słowa Bożego. Przy wyjściu z kościoła, ministranci i lektorzy rozdawać będą krótkie fragmenty Pisma Świętego. Zachęcamy, by zabrać je ze sobą a zapisaną treść potraktować jak autentyczne Słowo Boże kierowane do nas w naszym konkretnym życiu. Warto też dzisiaj i w kolejnych dniach wracać do podanej treści.

Po południu o godz. 15:00 tradycyjne „Jasełka” na które zaprasza do Domu Kultury Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Jutro przypada wspomnienie świętej Anieli Merici a we wtorek świętego Tomasza z Akwinu w piątek zaś świętego Jana Bosko.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Dlatego po Mszy świętej wieczornej będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Natomiast o godz. 20:00 będzie Wieczór Adoracji. Serdecznie zapraszamy na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca dlatego w miejsce kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zakończyliśmy Kolędę, czyli wizytę duszpasterską i wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, gościnność okazywaną życzliwość. Dziękujemy też ciepło i serdecznie tym wszystkim którzy ułatwili nam przejście kolejnych odcinków poszczególnych tras kolędowych, a więc wszystkim paniom i panom którzy samochodem ułatwili przejazd dłuższych odcinków kolędy np. Wielkie Drogi i Bogacze, Podjaworzyce od Kuców do Opoków, czy od Bardeli do domów na Mocurach, a także od Nowin do szkoły. Wszystkim za życzliwość i okazaną serdeczność składamy podziękowania i serdeczne „Bóg zapłać”.

Równie serdeczne „Bóg zapłać” składamy rodzinom z Kobielnika, za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy:

  • Marek 123;
  • Majda – Drożdż 24;
  • Kus 11a;
  • Jamróz 183;
  • Radoń 212;
  • Kaczmarczyk – Wysowski 8.

Opublikowano przez w dniu 25 stycznia 2020 w Ogłoszenia parafialne