WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Przygotowując się do świąt Narodzenia Pańskiego, starajmy się pamiętać o naszych katolickich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach, poświęconego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy „Caritas”. Przez proste gesty czyńmy nasze serca wrażliwymi i otwartymi na bliźnich.

Nie brak bowiem ludzi, którzy chcieliby ograniczyć święta do rozrywki, stołu, choinki i prezentów, usuwając z nich Jezusa Chrystusa.

O godzinie 16:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.

Jutro od godzinie 9:00 odwiedziny chorych w Wierzbanowej, Kobielniku i Poznachowicach Dolnych, a we wtorek od godzinie 14:00 chorych w Wiśniowej.

We wtorek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Bożego Narodzenia. Modlić się będziemy w intencji rodzin i katolickiego życia w naszych rodzinach.

Wigilijne świece “Caritas”, symbolizujące więź z potrzebującymi pomocy są na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Rodzinom z Kobielnika składamy serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy:

  • Kus 40
  • Tokarz 120
  • Florczak 75
  • Weszka 5
  • Rokosz 29
  • Cap 65

Zapraszamy na wieczór adoracji w najbliższa sobotę 21 grudnia o godzinie 20:00. Będzie to chwila modlitwy i refleksji w świetle Pisma Świętego.

W dniu dzisiejszym o godzinie 11:30 w Dobczycach, sześciu naszych ministrantów zostanie pobłogosławionych do posługi lektora – ministranta Słowa Bożego. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy życząc wytrwałości w posłudze ołtarza.

Opublikowano przez w dniu 14 grudnia 2019 w Ogłoszenia parafialne