WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Okres Adwentu który rozpoczynamy, jest radosnym przygotowaniem do uroczystości Bożego Narodzenia. Wspominając pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia, na końcu dziejów. Z tych też względów, Adwent jest radosnym czasem pobożnego i pełnego nadziei oczekiwania. Przewodzi nam w tym Matka Boża, która jest wzorem i przykładem zawierzenia Bogu. Roraty będą codziennie o godz. 07:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy do Matki Bożej a dla dzieci przygotowane są pamiątkowe obrazki.

O godzinie 16:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta. Zwyczajem jest, że w I niedzielę Adwentu, poświęcamy opłatki którymi łamać się będziemy w wigilijny wieczór.

Jutro przypada wspomnienie błogosławionego Rafała Chylińskiego, kapłana a we wtorek świętego Franciszka Ksawerego, kapłana, w środę zaś świętego Barbary, patronki górników.

W czwartek o godzinie 16:00 Godzina święta i okazja do spowiedzi świętej. W piątek wspomnienie świętego Mikołaja i pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 16:00 spowiedź święta a po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę wspomnienie świętego Mikołaja a nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po wieczornej Mszy świętej .

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W miejsce kazania odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu, a na Mszę świętej o godzinie. 11:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Dzieci otrzymają poświęcone tzw. cudowne medaliki.

Rodzinom z Kobielnika składamy serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy:

  • Rokosz 187
  • Łabędź 77
  • Ślusarz 33
  • Ciślik 37
  • Habieda 13
  • Skowronek 36

Opublikowano przez w dniu 1 grudnia 2019 w Ogłoszenia parafialne