WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Cały Kościół, a zwłaszcza w naszej Ojczyźnie, jednoczy się w modlitwie różańcowej w intencji pokoju na świecie, a także w intencji szczęśliwych dla naszej Ojczyzny wyborów.

W spokojnym rozważaniu tajemnic naszego zbawienia, pod opieką Matki Bożej, możemy nauczyć się rozróżniać tych, którzy wprowadzają pokój i troszczą się o przyszłość i dobro narodu.

O godzinie 16:30 nabożeństwo różańcowej i wieczorna Msza święta. Jutro wspomnienie świętej Małgorzaty Marii Alacogue. W tym dniu nasze myśli i serca kierujemy w stronę tych, którym po rodzicach zawdzięczamy najwięcej – w stronę nauczycieli, z okazji przypadającego Święta.
Oni uczyli nasz czytać i pisać, uczyli zachowania i postawy, odkrywali przed nami tajniki świata, ucząc poznawać jego piękno.
W dniu ich święta, otoczmy ich naszą modlitwą i prośmy, by Chrystus Pan, jedyny i najlepszy nauczyciel, prowadził ich po labiryntach ludzkiego, rodzinnego i zawodowego życia. Niech też napełnia ich swoją miłością, by mogli nią napełniać swoich uczniów.

We wtorek wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, w środę przypada wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
W czwartek wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, w piątek zaś świętego Łukasza, ewangelisty, a w przyszłą niedzielę uroczystość świętego Jana Kantego.

Rodzinom z Wierzbanowej serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Dominik 20
  • Postrożny 108
  • Hebda 135
  • Pazdur 92
  • Cygal 83
  • Twardosz 57

Dziękujemy też serdecznie wszystkim za posprzątanie w ubiegłym tygodniu otoczenia naszej świątyni i parku wokół świątyni. Wszystkim paniom i panom na ręce sołtysów piękne podziękowania.

Podziękowania panu Tomaszowi Jończykowi z firmy Jończyk Parkiety oraz Romanowi Murzynowi z firmy Eko Drew za pomoc przy pracy na plebanii. Natomiast pani Zofii z Wierzbanowej za ufundowanie nowych chodników przy ołtarzu.

Opublikowano przez w dniu 12 października 2019 w Ogłoszenia parafialne