WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Od kilku dni trwa miesiąc Różańca świętego. W naszych świątyniach i w naszych rozbrzmiewa pieśń:

do Ciebie cały świat ucieka, przez różaniec Twej pomocy czeka, Różańcowa Pani nieba, ziemi

Odmawiając Różaniec i rozważając tajemnice życia Pana Jezusa i Matki Bożej, wypraszamy Boże Miłosierdzie dla siebie i całego świata.

Na Mszy świętej o godzinie 9:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, otrzymają poświęcone różance, a po Mszy świętej wyruszy procesja różańcowa do 5 ołtarzy.

Ponieważ w dniu dzisiejszym wypada pierwsza niedziela miesiąca, w miejsce kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorna Msza święta będzie o godzinie 17:00.

Jutro wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, a w środę błogosławionego Wincentego Kadłubka w piątek zaś świętego Jana XXIII, papieża, a w sobotę błogosławionego Jana Beyzyma.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy “Dzień Papieski”. Modlić się będziemy za przyczyną świętego papieża o pomyślność dla naszej Ojczyzny wybory, religijne wychowanie dzieci i młodzieży, jak też o pokój na świecie.

W świątyniach zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla młodych, a pochodzących z rodzin ubogich. Idea ta znana jest od kilkunastu lat i nosi nazwę “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Rodzinom z Wierzbanowej za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne “Bóg zapłać”, a na ten tydzień prosimy:

  • Murzyn 126
  • Murzyn 187
  • Hebda 170
  • Banach 98
  • Dudzik 177
  • Dudzik 101

Opublikowano przez w dniu 5 października 2019 w Ogłoszenia parafialne