WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dobiega końca miesiąc wrzesień. Niech w naszej pamięci pozostaną ofiary II wojny światowej jak również troska o właściwe wykorzystanie czasu przez dzieci i młodzież w nowym roku szkolnym.

O godzinie 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.

W liturgii czcimy świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała a jutro świętego Hieronima. We wtorek wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i pierwszy dzień października. Po Mszy świętej o godzinie 07:00 i 17:00 pierwsze nabożeństwo Różańcowe.
Wszystkich zachęcamy do wspólnego rozważania tajemnic naszego zbawienia i modlitwy za Kościół, naszą Ojczyznę, a także o pokój na świecie.

W środę wspominamy świętych Aniołów Stróżów. W czwartek o godzinie 16:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej. W piątek świętego Franciszka z Asyżu i pierwszy piątek miesiąca.
Spowiedź święta od godziny 16:00, a nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W sobotę zaś wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z nabożeństwem różańcowym.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, w miejsce kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszę świętą o godzinie 09:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Dzieci otrzymają poświęcone różańce, a po Mszy świętej wyruszymy na tradycyjną procesję do 5 ołtarzy. Wzorem lat ubiegłych, prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie Ołtarzy.

Rodzinom z Wierzbanowej ciepłe i serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Konieczny 63
  • Dominik 34
  • Bednarz 5
  • Żądło 158
  • Murzyn 75
  • Pawlik 6

Opublikowano przez w dniu 28 września 2019 w Ogłoszenia parafialne