WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Procesje na Księżą Górę rozpoczęły się w roku 1945 jako dziękczynienie za zakończenie II wojny światowej. Idący w wielkiej liczbie mieszkańcy parafii, zabrali ze sobą i ponieśli Krzyż misyjny i na szczycie umieścili. Po zakończonych modlitwach wrócili do swoich domów i postanowili, że co roku, w święto Podwyższenie Krzyża świętego. odwiedzać będą Krzyż i modlić się będą o pokój i Boże błogosławieństwo. Głęboko jeszcze mieli w pamięci dzień pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika, a groby pomordowanych były jeszcze świeże.

Msza święta na Księżej Górze będzie o godzinie 15:00.
Wieczorem Msza święta o godzinie 18:00, a Nieszporów nie będzie. Jutro przypada wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, a we wtorek świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa i założyciela Zgromadzania Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

W środę czcić będziemy świętego Stanisława Kostkę, patrona młodzieży. W tym dniu przypada rocznica pacyfikacji Lipnika i Wiśniowej. Jak co roku gromadzimy się na cmentarzu o godzinie 8:00 i polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych. W czwartek przypada świętego Januarego, a w piątek świętego Andrzeja i towarzyszy koreańskich. W sobotę święto świętego Mateusza, apostoła i Ewangelisty.

Rodzinom z Wierzbanowej składamy serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Pazdur 119
  • Hebda 133
  • Kot 193
  • Tokarz 216
  • Rokosz 87
  • Muta 94

Szkoła Muzyczna I stopnia w Czasławiu ogłasza dodatkowy nabór uczniów na rok szkolny 2019/2020. Wszelkie informacje w sekretariacie Szkoły od poniedziałku do piątku lub telefonicznie.

Opublikowano przez w dniu 15 września 2019 w Ogłoszenia parafialne