WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Miesiąc wrzesień to czas refleksji nad wartością, jaką jest pokój na ziemi w społecznościach lokalnych, w naszych rodzinach, a także w sercach ludzi.
Doświadczamy bowiem, ile trudu i wysiłku wkładają politycy i dyplomaci, by zapewnić pokój między narodami. Jako ludzie wierzący wiemy, że pokój jest przede wszystkim wielkim darem Boga.

Zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka, niedziela dzisiejsza jest Dniem Dziękczynienia za Świat Stworzony.
O godz. 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.

Jutro pierwszy dzień nauki w szkołach podstawowych i średnich.
O godzinie 8:00 Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i rodziców o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.

We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża, a w środę bł. Marii Stelli i 10 towarzyszek męczennic z Nowogródka.
W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.
W piątek pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 17:00 spowiedź święta, a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.
W sobotę pierwsza sobota miesiąca, a nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny również po wieczornej Mszy św.
W przyszłą niedzielę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Po Mszy św. o godz. 7:00 poświęcenie zboża przeznaczonego pod zasiew.
W Kalwarii Zebrzydowskiej wspólne spotkanie rodzin naszej archidiecezji na modlitwie w intencji rodzin.

Rodzinom z Wierzbanowej szczere i serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Malec 161;
  • Jamróz 40;
  • Wróbel 156;
  • Ciślik 56;
  • Ciślik 140;
  • Rokosz 141

Msze św. zamówione u ks. Stanisława Figury do końca roku zostaną przez niego odprawione na nowej parafii w Krakowie Nowym Prokocimiu.

Opublikowano przez w dniu 31 sierpnia 2019 w Ogłoszenia parafialne