WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W tych dniach jesteśmy świadkami wielkiego ruchu pielgrzymkowego do sanktuariów Matki Bożej, a zwłaszcza do sanktuarium Matki i Królowej Narodu. wielu też nawiedzi sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, Szczyrzycu, a także w Myślenicach, z okazji pięćdziesiątej rocznicy koronacji cudownego obrazu Myślenickiej Pani.
Ożywiony ruch pielgrzymkowy jest dowodem, że Kościół żyje głębokim życiem duchowym i w Matce Bożej widzi się widzi są moc i siłę.

Ta świadomość Nieustającej Pomocy Matki Bożej widzi swą moc i siłę. Ta świadomość Nieustającej Pomocy Matki Bożej, towarzyszy Kościołowi od najdawniejszych czasów.

O godzinie 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.

Jutro przypada wspomnienie świętej Joanny Franciszki de Chantal, a we wtorek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
W środę wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbe, w czwartek zaś uroczystość Wniebowzięci Najświętszej Maryi Panny.
Porządek Mszy świętych jak w niedziele, a poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy świętej. W piątek wspomnienie świętego Stefana, króla węgierskiego, a w sobotę święto świętego Jacka, patrona naszej archidiecezji.

Rodzinom z Wierzbanowej ciepłe i serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Zając 127
  • Kowalczyk 21
  • Tokarz 217
  • Pietrzak 148
  • Konieczny 29
  • Bogacz 157

Rodzina z Poznachowic Dolnych, dotknięta pożarem zabudowań gospodarczych składa serdeczne podziękowania i szczere “Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom wspierających swoimi darami.
W intencji ofiarodawców będzie odprawiona Msza święta w późniejszym terminie.

Opublikowano przez w dniu 11 sierpnia 2019 w Ogłoszenia parafialne