WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Wypada nam żyć w czasach pośpiechu, rosnącego tempa życia nieustannego zabiegania za wieloma sprawami równocześnie, a także pogodni za dobrami doczesnymi, warto zastanowić się nad słowami, której pan Jezus skierował do patronki dnia jutrzejszego – świętej Marty: “Marto, Marto troszczysz się i niepokoisz o wiele, a trzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona. “

Z racji przypadającego w czwartek wspomnienie świętego Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy świętej pomodlimy się o dobra i szczęśliwe korzystanie z wszelkich pojazdów i szczęśliwe poruszanie się po naszych drogach.

O godzinie 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.
Jutro przypada wspomnienie świętej Marty, a we wtorek świętego Piotra Chryzologa. W środę wspominamy świętego Ignacego Loyoli, a w czwartek świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa. O godzinie 17:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.
W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca i 3 rocznica śmierci księdza kardynała Franciszka Macharskiego. Od godziny 17:00 spowiedź święta, a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy świętej.
W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny będzie po wieczornej Mszy świętej.
W przyszłą niedzielę w miejsce kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Rodzinom z Wierzbanowej serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Jania 58
  • Wierzchowski 45
  • Bogacz 62
  • Mazan 54
  • Woś 206
  • Łacny 95

W ostatnich dniach pożar zniszczył zabudowania gospodarcze jednej z rodzin z Poznachowic Dolnych, dokonując wiele zniszczeń. Sołtys i Rada Sołecka zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy o finansowe wsparcie pogorzelców. Panowie z Rady Sołeckiej będą kwestować przy kościele w przyszłą niedzielę (4 sierpnia). A za wszelkie ofiary składamy serdeczne “Bóg zapłać”.

W sobotę rozpocznie się ustawienie rusztowania przy dzwonnicy, chętni do pomocy proszeni są na godziną 9:00.

Opublikowano przez w dniu 27 lipca 2019 w Ogłoszenia parafialne