WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Miesiąc lipiec i sierpień, to dla jednych czas wakacji, urlopu i wypoczynku dla innych to czas ciężkiej pracy połączonej z troską o plony ziemi.

Jest to także czas szczególnego wyrazu naszej pobożności do Matki Bożej. W licznych pielgrzymkach autokarowych i pieszych rzesze wiernych wyruszają do sanktuariów Maryjnych, by prosić o Jej opiekę i obronę.

O godzinie 14:00 Msza święta w intencji wszystkich mieszkańców naszej Gminy, a o godzinie 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.

Jutro wspomnienie świętego Jana z Dukli, a w czwartek święto świętego Benedykta, opata i patrona Europy. W piątek wspomnienie świętego Brunona z Kwerfurtu, a w sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Rodzinom z Wierzbanowej serdeczna “Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni, a na ten tydzień prosimy:

  • Cap 211
  • Murzyn 69
  • Pazdur 81
  • Okniński
  • Rokosz 141
  • Malec 65

Siostra prowincjalna Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi informuje, ze została przeniesiona siostra Barbara Madej, a jej miejsce zajmie siostra Bernadetta Jurkowska. Przełożoną domu zakonnego zostaje mianowana siostra Zofia Zimna.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego:

  • pralki
  • telewizory
  • komputery
  • itp.

Sprzęt można przywieźć na parking przez cmentarzem w środę po południu lub w czwartek rano. O godzinie 9:30 firma zbierająca zapakuje sprzęt na samochód i przekaże do odzysku. Zyski tej transakcji przeznaczone są na pomoc dla dzieci w Kamerunie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej gdzie pracują Siostry Pallotyni i Orionistki.

Opublikowano przez w dniu 9 lipca 2019 w Ogłoszenia parafialne