WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Zwykle jest tak, że przed Bogiem stajemy z naszymi prośbami. Nie możemy jednak zapomnieć, ze Bogu należy się przede wszystkim uwielbienie i dziękczynienie za wszystko za wszystko kim jesteśmy i co posiadamy. Kościół nieustannie przypomina nam także o potrzebie i przebłagania i wynagrodzenie za nasze grzechy. Wówczas nasza modlitwa jest godna Boga i możemy mieć nadzieję, że zostanie wysłuchana, Każda Msza święta, a zwłaszcza niedzielna jest najdoskonalszym uwielbieniem Boga, dziękczynieniem przebłaganiem i prośbą.

O godzinie 17:30 ostatnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wieczorna Msza święta.

W środę święto świętego Tomasza apostoła, a w czwartek rocznica poświęcenia Bazylika Metropolitarnej w Krakowie na Wawelu.
O godzinie 17:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej. W piątek przypadek wspomnienie świętej Marii Goretti i pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 17:00 okazja do spowiedzi świętej, a nabożeństwo do najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po wieczornej Mszy świętej.

W sobotę przypada błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny będzie po wieczornej Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę w miejsce kazania, adoracja Najświętszego Sakramentu.

W ostatnich dniach przeżyliśmy piękną uroczystość Bożego Ciała wraz z oktawą. Wszystkim za wspólną modlitwę modlitwę uwielbienie Boga składamy serdeczne “Bóg zapłać”, a zwłaszcza tym wszystkim którzy zatroszczyli się by te nabożeństwa miały także piękną oprawę zewnętrzną. Piękne podziękowania składamy przedstawicielom poszczególnym wiosek za pięknie przygotowane ołtarze na czas procesji, naszej orkiestrze, pocztom sztandarowym, panom strażakom z poszczególnych wiosek, a także dopilnowanie porządku w czasie procesji na drodze publicznej, jak też panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony, dzieciom w strojach komunijnych sypiącym kwiaty i ich rodzicom, dzieciom w strojach komunijnych jak również naszym ministrantom i lektorom oraz naszym siostrom za trud dekoracji świątyni.

Bóg zapłać rodzinom z Wierzbanowej za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Murzyn 13
  • Murzyn 171
  • Jania 60
  • Malec 165
  • Muta 159
  • Jamróz 49

Opublikowano przez w dniu 30 czerwca 2019 w Ogłoszenia parafialne