WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Jesteśmy u początku wakacyjnego wypoczynku. Dzieci i młodzież szczęśliwie zakończyli rok szkolny, a wkrótce wyruszymy na wakacyjny wypoczynek. Wyjeżdżając na urlop czy wczasy nie zapomnijmy o Bogu i Jego przykazaniach. Zabierzmy modlitewnik, Pismo święte czy różaniec i pamiętamy, że każda niedziela to ważny drogowskaz na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić. Szatan bowiem nie odpoczywa i w czasie wakacji zbiera obfite żniwo.

Dla wielu jednak wakacje to czas wytężonej pracy. Szczególnie dla rolników. Polecajmy ich nadzieje na dobre plony, a trud pracy w polu, Miłosierdziu Bożemu. Niech błogosławi w pracach polowych i pozwoli cieszyć się obfitymi plonami.

O godzinie 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wieczorna Msza święta.

Jutro przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, a w czwartek świętego Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła. Po wieczornej Mszy świętej ostatnie nabożeństwo Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała.

Zwyczajem jest, że w tym dniu przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół. Będziemy też prosić Boga, by swoją opieką otaczał pola, lasy i łąki i strzegł przed zniszczeniem, pozwalającym w swej nieskończonej dobroci, wydać obfite owoce dla naszego dobra.

Zwyczajem jest również błogosławienie w tym dniu małych dzieci. Prosimy rodziców, by przybyli do świątyni na nabożeństwo ze swoimi dziećmi, a zawierzając ich przyszłość Matce Bożej, prosić będziemy o Boże dla nich błogosławieństwo.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte go godzinie 7:00 i 9:00 i 18:00.

A w sobotę uroczystość świętego Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte go godzinie 7:00 i 9:00 i 18:00. O godzinie 15:30 będzie Msza święta dziękczynna za 20 lat działalności Medi kompleks i 10 lat Domowego Hospicjum Królowej Apostołów w Wiśniowej. Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

Rodzinom z Wierzbanowej składamy serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Dominik 147
  • Galia 166
  • Szewczyk 160
  • Rokosz 115
  • Hebda-Kmak 93

Opublikowano przez w dniu 30 czerwca 2019 w Ogłoszenia parafialne