WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Kościół ze szczególną czcią wypowiada słowa modlitwy: “Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…”. Pamiętajmy o tym, ile razy czynimy pobożnie znak krzyża świętego, wielbimy Boga w Trójcy Świętej Jedynego. O godzinie 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wieczorna Msza święta.

Jutro przypada wspomnienie świętego Alberta Chmielowskiego, a w czwartek uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie już wyruszymy w Eucharystycznej Procesji po Mszy świętej o godzinie 9:00 na nasze drogi by oddać cześć i uwielbienie Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Wzorem lat ubiegłych, prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy, a wszystkich do wspólnej, pełnej uwielbienia modlitwy. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, jak również dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, młodzież i panie niosące feretrony, ministrantów i lektorów, zaś panów strażaków prosimy o dopilnowanie porządku w czasie procesji.

Niech tegoroczna uroczystość Bożego Ciała będzie okazją do wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie.

W oktawie Bożego Ciała, procesje Eucharystyczne będą po Mszy świętej wieczornej, a w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11:00.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księdza proboszcza z Bodzanowa. Podobnie jak w latach poprzednich wygłosi kazanie, a ofiary na tacę złożone będą naszym udziałem w budowie bodzanowskiej świątyni.

Rodzicom i młodzieży bierzmowanej, składamy serdeczne podziękowania i piękne “Bóg zapłać” za trud i prace w świątyni i otoczenia, a na ten tydzień prosimy rodziny z Wierzbanowej:

  • Hebda 42
  • Kozik 61
  • Dominik 50 i 111
  • Cap 11
  • Mazan 145

Organizatorzy pieszej pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę zapraszają do udziału w trudzie wędrowania do naszej Matki Królowej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W miesiącu sierpień mija 50 lat od koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Obchody zaplanowano na 24 sierpnia.

Opublikowano przez w dniu 16 czerwca 2019 w Ogłoszenia parafialne