WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Uroczystość dzisiejsza, nazywana jest w naszej tradycji Zielonymi Świętami, Kończy okres Wielkanocy. Chrystus Pan Dokonawszy dzieła odkupienia, zasiadł po prawicy Ojca w niebie, a na zgromadzonych w Wieczerniku apostołów, zsyła obiecanego Ducha Świętego. Dlatego Kościół modli się, aby “Duch Święty dał nam zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził do całej prawdy”.

Po południu o godzinie 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wieczorna Msza święta.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, uroczystość Najświętszej Maryi Matki Kościoła. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, a o godzinie 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
We wtorek wspomnienie świętego Barnaby, apostoła, a o godzinie 18:00 przystąpi grupa młodzieży do sakramentu bierzmowania.
W środę wspomnienie błogosławionego księdza Piotra Dańkowskiego, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W piątek przypada wspomnienie błogosławionego biskupa Michała Kozala, a w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

Rodzinom z Wierzbanowej piękne i serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy rodziny młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.

Równie serdeczne “Bóg zapłać” wszystkim za wspólną modlitwę w uroczystość odpustową, a zwłaszcza tym wszystkim, którzy przyczynili się by ta uroczystość odpustowa i prymicyjna wypadła odświętnie. Dziękujemy panu organiście, orkiestrze, paniom niosącym feretrony, ministrantom i lektorom, pocztom sztandarowym panów strażaków i niosącym baldachim jak również wszystkim, którzy przygotowali tradycyjnie drogę z domu rodzinnego ojca prymicjanta do kościoła. Za wszelki trud poniesiony dla wspólnej sprawy składamy serdeczne “Bóg zapłać”.

Opublikowano przez w dniu 9 czerwca 2019 w Ogłoszenia parafialne