WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Od wielu lat, ostatnia niedziela maja jest w naszej parafii wielką uroczystością. Oddajemy cześć i uwielbienie Matce Bożej w obrazie Wiśniowskiej Pani, a Jej kult rozpoczął się około roku 1740. Tegoroczna uroczystość jest szczególna, ponieważ nasz parafianin ojciec Wiesław Tokarz, przyjął święcenia kapłańskie i odprawi o godzinie 11:00 uroczystą Mszę świętą prymicyjną, a równocześnie sumę odpustową. Ojcu Wiesławowi gratulujemy i cieszymy się się, że cel który przed laty sobie nakreślił, osiągnął i życzymy błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na kapłańskiej i zakonnej drodze.
Msza święta wieczorna o godzinie 18:00.

Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje, a we wtorek przypada jeszcze rocznica śmierci księdza Jana Dubiela (2006).

W środę wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, a w czwartek świętego Jana Sarkandra. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnie nabożeństwo majowe po Mszy świętej wieczornej.

W sobotę wspomnienie świętego Justyna, męczennika i pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny będzie po wieczornej Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę w miejsce kazania adoracja Najświętszego Sakramentu.

Rodzinom z Wierzbanowej składamy serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Cap 122
  • Łabędź 131

Opublikowano przez w dniu 25 maja 2019 w Ogłoszenia parafialne