WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Zmartwychwstały Chrystus przez 40 dni przebywał z apostołami utwierdzając ich serca w wierze. W tym czasie przekazał im władzę odpuszczenia grzechów, a świętemu Piotrowi przekazał pełnię władzy w Kościele. Przygotował ich też na swoje odejście do nieba i przyjęcie darów Ducha świętego.

O godzinie 17:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza święta.
W środę przypada wspomnienie świętej Rity z Cassia, a w piątek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W sobotę o godzinie 10:00 zapraszamy do kościoła chorych których można dowieźć, jak też starszych, którzy sami mogą przybyć. O godzinie 10:00 będzie dla nich Msza święta połączona z sakramentem namaszczenia chorych i szczególnym błogosławieństwem. Mszę świętą odprawi opiekun chorych w Polsce. Rodziny chorych i bliskich, a także wolontariuszy prosimy o pomoc w dowiezieniu do świątyni.

W przyszłą niedzielę, jak od wielu lat, w ostatnią niedzielę miesiąca maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wiśniowskiej, czyli uroczystość odpustowa. Uroczysta suma o godzinie 11:00. Mszę świętą odprawi wraz z procesją wokół kościoła ojciec Wiesław Tokarz. Procesja do świątyni rozpocznie się w domu rodzinnym o godzinie 10:15.

Rodzicom dzieci którzy obchodzili rocznicę I Komunii świętej dziękujemy serdecznie za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Murzyn 70
  • Krzysztofek 202
  • Jamróz 43
  • Łacny 174
  • Lenart 67
  • Czosnykowski 203

W ubiegłą niedzielę zebrał ofiary na budowę świątyni i klasztoru ojciec Józef z zakonu ojców kapucynów. Zebrał kwotę 10500 złotych.
przełożeni ojca Józefa i On sam składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawco i zapewniają o modlitwie.

Od dłuższego czasu nasilają się w naszej Ojczyźnie wypowiedzi przeciw Kościołowi, a także wyszydzanie i ubliżanie ludziom wierzącym oraz profanowanie obrazu Matki Bożej czy figury Ojca świętego Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę będziemy mieli możliwość ukrócić te wystąpienia wybierając do Parlamentu Europejskiego ludzi wierzących, uczciwych i zatroskanych o dobro Narodu. Udajmy się więc do punktu wyborczego i oddając swój głos przyłączmy się do tych, którym leży na sercu prawdziwe dobro Narodu, którego leży na sercu prawdziwe dobro Narodu, którego Matką i Królową jest Ta co Jasnej broni Góry, a Jej wiernym synem był pierwszy papież rodu Polaków.

Opublikowano przez w dniu 19 maja 2019 w Ogłoszenia parafialne