WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Wraz z całym Kościołem trwamy w wielkanocnej radości z Chrystusowego Zmartwychwstania, a do wyrażania tej radości wspomagają nas uroczystości I komunii świętej. W ubiegłą niedzielę, a w dniu dzisiejszym dzieci z klasy IV wraz z bliskimi obchodzą rocznicę Komunii świętej. W Krakowie o godzinie 9:00 wyrusza procesja z Wawelu na Skałkę ku czci świętego Stanisława.

Po południu o godzinie 17:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza święta.
Jutro wspomnienie Matki Bożej z Fatimy i rocznica fatimskich objawień. Od godziny 17:00 spowiedź święta dla młodzieży i świadków przed sakramentem bierzmowania.

We wtorek przypada święto świętego Macieja, apostoła. O godzinie 8:30 Msza święta w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli oraz pracowników szkoły z okazji 40 rocznicy oddania nowej szkoły. Po Mszy świętej w kościele, odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica na budynku szkoły poświęcona budowniczemu i wieloletniemu dyrektorowi + Stanisławowi Piechowiczowi, a następnie będzie akademia szkolna.
Na te uroczystości zaprasza Pan dyrektor i grono pedagogiczne.
Po południu o godzinie 18:00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania.
W środę wspomnienie błogosławionej Zofii Czeskiej, a w czwartek święto świętego Andrzeja Boboli.

Rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii w ubiegłą niedzielę, a także rodzicom dzieci obchodzących rocznicę składamy serdeczne “Bóg zapłać” za przygotowanie dekoracji i otoczenia, za piękne kwiaty, porządek i czystość.
Do posprzątania świątyni w tym tygodniu prosimy rodziców młodzieży przyjmujących sakrament bierzmowania.

W dniach 25 i 26 maja, Pan Józef organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Są jeszcze wolne miejsca, a chętni na wyjazd proszeni są o telefoniczne zgłoszenie. Wyjazd o godzinie 6:30.

Dziesięć lat temu, w maju rozpoczęto budowę dzwonnicy przed cmentarzem. Grupa parafia podjęła inicjatywę dokończenia budowy, a więc obłożenia dzwonnicy kamieniem, a górną część otynkować. Jest to sprawa wspólna i dotyczy wszystkich. Kto chciałby włączyć się i zabrać głos w tej sprawie, a także zaangażować się, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedziel w Domu Ludowym, po Mszy świętej o godzinie 9:00.

Opublikowano przez w dniu 12 maja 2019 w Ogłoszenia parafialne