WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dziś przypada ostatni dzień oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. W tradycji Kościoła była to niedziela w której wyraźnie zaznaczano obecność ochrzczonych w Wigilię Paschalną. Stąd też przez wieki nazywano ją niedzielą białą. Na skutek rozwijającego się kultu Miłosierdzia Bożego, zaczęto drugą Niedzielę Wielkanocną nazywać Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
Papież Jan Paweł II przychylając się do prośby Episkopatu Polski zezwolił na używanie nazwy: Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego.
I tak stało się zadość prośbom Pana Jezusa, skierowanym do siostry Faustyny.
Kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Dlatego korzystajmy z łask, których Bóg chcąc nam udzielić w ogromne Miłosierdzia Swego, a zwłaszcza tych łask, których udziela nam w sakramencie pokuty i Eucharystii.
Główne uroczystości w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – w Łagiewnikach.

Jutro przypada uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski.
We wtorek świętego Pius, papieża. Po wieczornej Mszy świętej rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Przez cały miesiąc maj, nabożeństwa będą w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o godzinie 17:30.
W środę wspomnienie świętego Józefa, robotnika.
W czwartek wspomnienie świętego Atanazego, biskupa. O godzinie 17 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.
W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą o godzinie 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00.
Od godziny 17:00 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo majowe.
W sobotę święto świętego Floriana, patrona miasta Krakowa i strażaków.
Od godziny 9:00 do 10:30 okazja do spowiedzi dla dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej.
W przyszłą niedzielę, doroczna uroczystość parafialna. Na Mszy świętej o godzinie 11:00 dzieci przystąpią do Komunii świętej.

Wszystkim, którzy swoim trudem i zaangażowaniem, pomogli nam wszystkim piękniej i pobożniej przeżyć czas Wielkiego Postu, a zwłaszcza Trzy Dni Święte i Niedzielę zmartwychwstania Pańskiego, składamy serdeczne “Bóg zapłać”

Szczególne słowa wdzięczności i podziękowania należą się panu organiście za piękne prowadzenie śpiewu w kościele, naszej orkiestrze, panom strażakom z całej parafii, paniom niosącym feretrony, a ministrantom i lektorom za piękną służbę przy ołtarzu.

Trudno nie dostrzec trudu naszej siostry zakrystianki, siostry Zofii. Wiele pracy i poświęcenie włożyła, by przygotować świątynię na Wielki Post, Trzy Dni Święte, a zwłaszcza na Wielkanoc.

Za piękną ciemnicę, Boży Grób, piękne kwiaty, składamy drogiej siostrze serdeczne “Bóg zapłać”, a także panu Markowi za zbudowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego, a także ich rozebranie.

W czasie takich uroczystości zauważyć możemy jak ważną sprawą jest czystość świątyni, jej wnętrza, jak i też otoczenia.
Serdeczne więc podziękowania i szczere “Bóg zapłać” wszystkim za wielki trud usunięcia nagromadzonych i suchych kawałków drzewa i wyrosłych chwastów na odcinku od kościoła do domu sióstr. Wszystkim paniom i panom na ręce pana Stanisława Bajera serdeczne “Bóg zapłać”.

Rodzinom z Wiśniowej za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne “Bóg zapłać”, a na ten tydzień prosimy:

  • Jania 652
  • Kęsek 551
  • Węglarz 390
  • Murzyn 664
  • Poradzisz 520, 256

Opublikowano przez w dniu 27 kwietnia 2019 w Ogłoszenia