WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Od Mszy świętej Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego, gdy rozległo się radosne “Alleluja”, cały Kościół raduje się z Chrystusowego Zmartwychwstania.
Rezurekcyjną procesją wokół świątyni, oznajmiamy tę prawdę naszego życia, całemu światu. Zmartwychwstaniem swoim, Pan Jezus przypieczętował i potwierdził, że ostatnie słowo do Niego należy, ponieważ jest zwycięzcą nawet śmierci.
Niech wielkanocne wydarzenia w których uczestniczymy i które przeżywamy sprawią, że i w życiu codziennym będziemy też świadkami Zmartwychwstania.

Po południu o godzinie 17:30 uroczyste wielkanocne Nieszpory i wieczorna Msza święta.

Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Polecać będziemy Bogu Papieski Uniwersytet Jana Pawła II, jego profesorów oraz studentów i prosić będziemy o błogosławieństwo w pracy dla dobra Kościoła i Ojczyzny, przez wstawiennictwo krakowskich świętych i błogosławionych.

Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy i w tym dniu przypada uroczystość Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo centralne będzie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Na te uroczystości zaprasza ksiądz Arcybiskup Metropolita. A w naszej parafii po każdej Mszy świętej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego i akt oddania świata i naszej Ojczyzny Bożemu Miłosierdzie.

Rodzinom z Wiśniowej serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Bednarczyk 422
  • Polak 272, 72, 488, 487, 500

W tych podniosłych i uroczystych dniach, składamy sobie świąteczne życzenia. Niech wolno będzie i nam złożyć wszystkim mieszkańcom Parafii jak też przyjezdnym gościom:

Niech zmartwychwstały Pan obdarzy Was zdrowiem, pogodą ducha i radością serca, niech też nieustannie towarzyszy Wam – jak uczniom idącym do Emaus – w codziennych trudach i zmaganiach, wśród przeciwności i chwilach radości, dając odczuć swoją obecność. Niech też zaradza Waszym potrzebom i obficie darzy swoim pokojem.

Opublikowano przez w dniu 21 kwietnia 2019 w Ogłoszenia parafialne