WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Tegoroczny karnawał, mimo że w tym roku dłuższy, dobiega jednak końca. W naszej parafii wypada w dniu dzisiejszym pierwszy dzień czterdziestogodzinnego nabożeństwa, a także pierwsza niedziela miesiąca.

Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11:00 adoracja zakończy się uroczystymi Nieszporami o godzinie 16:30, a następnie wieczorna Msza święta o godzinie 17:00.

Jutro i we wtorek całodzienna adoracja po Mszy świętej o godzinie 7:00 zakończy się Nieszporami o godzinie 16:30 i wieczorna Msza święta. Wszystkich zapraszamy na chwile czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Zgodnie ze zwyczajem, dziś rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Modlitw o trzeźwość naszego Narodu i wyzwolenie z innych nałogów a od Środy Popielcowej przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Jutro święto świętego Kazimierza królewicza i patrona naszej archidiecezji.
W środę przypada Popielec, pierwszy dzień Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głowy popiołem jest zewnętrznym znakiem, że wchodzimy na drogę nawrócenia i przemiany serc przez pokutę i modlitwę, jałmużnę i dobre uczynki.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a Mszę święte będą o godzinie 7:00, 9:00 i 17:00.

W piątek po Mszy świętej o godzinie 7:00 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po południu o godzinie 16:00 a następnie Msza święta. O godzinie 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży Gimnazjum, szkół średnich i młodzieży starszej.
Przyszła niedziela jest pierwszą Niedzielą Wielkiego Postu. Na Mszę święta o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców. Dzieci otrzymają poświęcone książeczki.
Po południu o godzinie 15:30 Droga Krzyżowa a o godzinie 16:00 Gorzkie żale i o godzinie 17:00 wieczorna Msza święta.

Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy:

  • Sowa 288;
  • Dudzik 292;
  • Aleksandrowicz 284;
  • Murzyn 145;
  • rodziny zamieszkałe w Domu Nauczyciela

Panu Sołtysowi z Kobielnika składamy serdeczne ” Bóg zapłać” i piękne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania i umocowania nowego Krzyża Misyjnego przy kościele. Wszystkim panom serdeczne i piękne podziękowania.

Opublikowano przez w dniu 4 marca 2019 w Ogłoszenia parafialne