WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Okres Adwentu który dziś rozpoczynamy, jest przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wspominając pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, kierujemy nasze serca i dusze w oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście, na końcu dziejów. Z tych też względów, Adwent jest radosnym czasem pobożnego i pełnego nadziei oczekiwania. Przewodzi nam w tym Matka Boża, która jest wzorem i przykładem zawierzenia Bogu.
Roraty będą codziennie o godzinie 7:00, a w środy także o godzinie 17:00. Dla dzieci przygotowane są pamiątkowe obrazki.
O godzinie 16:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.
Jutro przypada wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, kapłana, a we wtorek świętej Barbary, patronki górników. W czwartek zaś świętego Mikołaja, biskupa którego najbardziej lubią dzieci. Od godziny 16:00 okazja do spowiedzi świętej i Godzina Święta. A w piątek wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 16:00 spowiedź święta i Godzina Święta, a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po wieczornej Mszy świętej.
W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą o 7:00 9:00 i 17:00. Na wieczorną mszę świętą zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz ich rodziców. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki.
W przyszłą niedzielę będziemy gościć wolontariuszy misyjnych zaangażowanych w przygotowanie ludzi młodych do pracy misyjnej. Można będzie nabyć od nich pamiątki z misji a także złożyć ofiary na misje
Rodzinom z Wiśniowej “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy:

  • Świerczek 458
  • Szymoniak 548
  • Pudlik 549
  • Knapczyk 433
  • Kuchnia 14
  • Łabędź 733

W pierwszą niedziele adwentu, na porannej mszy świętej poświęcone zostały opłatki wigilijne, którymi będziemy się łamać w czasie Wigilijnej wieczerzy. Można je nabyć w zakrystii lub w domu sióstr, a ofiary przeznaczone są na utrzymanie naszych sióstr.  W środę natomiast na ołtarzu Bożego Miłosierdzia będą wigilijne świece “Caritas”.

Opublikowano przez w dniu 1 grudnia 2018 w Ogłoszenia parafialne