WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Rok liturgiczny zbliża się ku końcowi. Chrystus Pan, jak uczy nas Pismo święte, przybędzie jako Pan i Sędzia, by ostatecznie oddzielić dobro od zła, a dokonawszy sądu nad światem zapanować nad wszelkim stworzeniem.
Prawdę tę wyznawali już pierwsi chrześcijanie i dlatego swe modlitwy kończyli wezwaniem: “Przyjdź, Panie Jezu.”
Dziś modlimy się za wszystkich rodaków, żyjących poza granicami Ojczyzny. Wielu wyjechało szukać wolności, inni wyjechali za chlebem, a los wszystkich nie jest łatwy. Dlatego polecamy ich Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej.
Dziś przypada wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny. Po południu o godzinie 16:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta. Jutro wspomnienie błogosławionej Salomei, a we wtorek świętego Rafała Kalinowskiego, w środę zaś wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Czwartek to dzień poświęcony świętej Cecylii, patronce muzyki kościelnej, a w sobotę świętego Andrzeja i męczenników koreańskich.
Przyszła niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godzinie 11:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Wszystkim serdeczne “Bóg zapłać” za wspólną modlitwę w uroczystość świętego Marcina, a zwłaszcza wszystkim, którzy przyczynili się do jej uświetnienia a to:  naszym siostrom za piękny wystrój i dekoracje świątyni, orkiestrze, panom strażakom, ministrantom i lektorom, paniom niosącym feretrony w pięknych ludowych strojach, wszystkim panom i paniom za posprzątanie otoczenia świątyni na parafialny odpust.
Serdeczne podziękowania i piękne “Bóg zapłać “rodzinom z Wiśniowej za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu,  a na ten tydzień prosimy:

  • Murzyn 183
  • Dudek 228
  • Dominik 174
  • Murzyn 584
  • Murzyn 334
  • Kowal 461

W dniu 1 grudnia, w Lipniku odbędzie się bal dobroczynny “Andrzejki dla Andrzeja”. Organizatorzy zachęcają do udziału w tej charytatywnej imprezie połączonej z rozrywką. Szczegóły na plakatach na tablicy ogłoszeń.

Opublikowano przez w dniu 17 listopada 2018 w Ogłoszenia parafialne