WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele jako dzień wdzięczności Bogu za konsekracje świątyni i oddania na wyłączną chwałę Boga, by była miejscem modlitwy i uświęcenia dla parafialnej wspólnoty i sprawowania kultu Bożego.
Z tej racji po Mszy świętej o godzinie 11.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy dziękczynne:

”Ciebie Boga wysławiamy…”

O godzinie 17:30 nabożeństwo Różańcowe i wieczorna Msza święta.
W dniu dzisiejszym przypada święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
W środę ostatnie nabożeństwo Różańcowe po wieczornej Mszy świętej, a od godziny 16:00 okazja do spowiedzi świętej.
W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych.
Przed południem porządek jak w każdą niedzielę, a po południu o godzinie 14:00 nieszpory żałobne za zmarłych, procesja na cmentarz i około godziny 14:45 Msza święta na cmentarzu, zakończona procesją z wypominkami.
O godzinie 19:00 różaniec za zmarłych, przy kaplicy na cmentarzu.
W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 16:00 spowiedź święta, a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po wieczornej Mszy świętej. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po wieczornej Mszy świętej. W przyszłą niedziele w miejsce kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
Wyrazem naszej troski i pamięci o zmarłych, jest wygląd cmentarza i grobów. Dlatego porządkujemy i odnawiamy groby grobowce naszych bliskich zmarłych.
Postarajmy się zachować prostą zasadę:plastikowe i szklane lampiony wrzucajmy do pojemników a trawę i liście pozostawiamy obok pojemników.
W uroczystość Wszystkich Świętych, prowadzona będzie na cmentarzu kwesta. Ofiarę do puszki złożone, będą przeznaczone na utrzymanie porządku i czystości naszej nekropolii.
Rodzinom z Wiśniowej składamy „Bóg zapłać”za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodnia a na ten tydzień prosimy:

  • Rokosz 387
  • Lenart 518
  • Lenart 430
  • Nowak 687
  • Murzyn 212
  • Furman 21

Opublikowano przez w dniu 27 października 2018 w Ogłoszenia parafialne