WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w naszej Ojczyźnie jako dzień wdzięczności za świętego papieża Jana Pawła II. W wielu ośrodkach organizowane są akademie, prelekcje i spotkania, których celem jest przybliżanie postaci świętego, a zwłaszcza Jego nauczania.
Wspaniałą ideą jest, by w tym dniu wesprzeć ludzi młodych i zdolnych, a pochodzących z rodzin skromnie żyjących. Dlatego zbiera się ofiary z przeznaczeniem na stypendium dla nich. Ofiary można złożyć do puszki na ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego i na zewnątrz świątyni, przy wejściu do kościoła. W liturgii wypominamy w dniu dzisiejszym świętą Małgorzatę Marię Alacouge. Jej to własnie w XVIII wieku Pan Jezus objawił tajemnice pierwszych piątków.
A myśli nasze i serca kierujemy – w stronę nauczycieli, z okazji Dnia Nauczyciela.
Oni uczyli nas czytać i pisać, uczyli zachowania i postawy w życiu. Odkrywali przed nami tajniki świata, ucząc poznawać jego piękno. W dni ich święta otoczmy ich naszą modlitwą i prośmy by Chrystus ludzkiego, rodzinnego i zawodowego życia. Niech też napełnia ich swoją miłością, by mogli obdarzać nią swoich uczniów.
O godzinie 16:30 nabożeństwo Różańcowe i wieczorna Msza święta. Jutro przypada wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, a we wtorek świętej Jadwigi Śląskiej, w środę zaś świętego Ignacego Antiocheńskiego.
W czwartek święto świętego Łukasza Ewangelisty. Kustosz sanktuarium świętego Jana Pawła zaprasza parafie naszego dekanatu, na wspólną Mszę świętą o godzinie 08:00.
W piątek przypada wspomnienie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, a w sobotę uroczystość świętego Jana Kantego.
Rodzinom z Wiśniowej za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne “Bóg zapłać”, a na ten tydzień prosimy:

  • Tokarz 578
  • Kaczmarczyk 601
  • Dubeł 207
  • Kosałka 700
  • Klemensiewicz 99
  • Bednarczyk 106

Opublikowano przez w dniu 13 października 2018 w Ogłoszenia parafialne