WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Rozpoczął się miesiąc Różańca świętego. W naszych świątyniach i w naszych domach rozbrzmiewa śpiew:

(…) do Ciebie się cały świat ucieka, przez Różaniec Twej pomocy czeka, Różańcowa Pani nieba ziemi.

Po Mszy świętej o godzinie 09:00 będzie tradycyjna procesja różańcowa do 5 ołtarzy, połączona z rozważaniem tajemnic chwalebnych Różańca świętego. Po zakończonej procesji dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają poświęcony różaniec. Natomiast po Mszy świętej o godzinie 09:00, 11:00 i 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 16:30 nabożeństwa różańcowego już nie będzie.
W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, a we wtorek błogosławionego Wincentego Kadłubka. W czwartek wspomnienie świętego Jana XXIII, a w piątek błogosławionego Jana Beyzyma, w sobotę zaś błogosławionego Honorata Koźmińskiego.
W przyszłą niedzielę dziękować będziemy Bogu za dar wielkiego Papieża, świętego Jana Pawła II, obchodząc po raz osiemnasty “Dzień papieski”. Wzywając wstawiennictwa naszego świętego rodaka modlić się będziemy w intencji rodzin, a także o pomyślność dla Ojczyzny i Kościoła. W świątyniach zbierane będą ofiary do puszki na pomoc dla ludzi młodych, a pochodzących z rodzin ubogich. Idea ta nosi nazwę “Dzieło Nowego Tysiąclecia”
Rodzinom z Wiśniowej za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne “Bóg zapłać”, a na ten tydzień prosimy:

  • Kaczmarczyk 37
  • Ulman 678
  • Węglarz 266
  • Dudzik 151
  • Tokarz 26
  • Bardel 538
Pogrzeb + Zofii Kaczmarczyk z Wiśniowej będzie w poniedziałek (8.10)
o godzinie 13:00

Opublikowano przez w dniu 6 października 2018 w Ogłoszenia parafialne