WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Procesja na Księżą Górę rozpoczęła się w 1945 roku jako dziękczynienie za zakończenie II wojny światowej. Idący w wielkiej liczbie mieszkańcy parafii zabrali ze sobą i ponieśli krzyż misyjny i tam został umieszczony. Po zakończonych modlitwach wrócili do swoich domów. Wówczas postanowiono, że co roku w święto Podniesienia Krzyża Świętego odwiedzać będą Krzyż i modlić się o Boże błogosławieństwo i pokój. Głęboko jeszcze w pamięci mieli dzień pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika, a groby pomordowanych były jeszcze świeże.
Msza święta na Księżej Górze będzie o godzinie 15:00.
Wieczorna Msza święta o godzinie 18:00, a nieszporów nie będzie.
Jutro przypada wspomnienie świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa i założyciela Sióstr Franciszkanek.
We wtorek święto świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, a równocześnie dzień pacyfikacji Lipnika i Wiśniowej. Jak co roku zgromadzimy się na cmentarzu o godzinie 08:00 i polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych.
W środę wspomnienie świętego Januarego, a w czwartek świętych męczenników koreańskich.
W piątek przypada święto świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty, a w sobotę błogosławionej Bernardyny Jabłońskiej. W przyszłą niedzielę zaś świętego ojca Pio.
Rodzinom z Wiśniowej za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne “Bóg zapłać”, a na ten tydzień prosimy:
– Warmuz 267
– Dybeł 31
– Marcisz 634
– Marcisz 173
– Murzyn 30
– Bednarz 547
Sołtys i rada Sołecka Wiśniowej przypomina o zebraniu wiejskim które odbędzie się w dniu dzisiejszym w sali budynku OSP.

  1. Pierwszy termin – o godzinie 10:00
  2. Drugi termin o godzinie 10:30

Opublikowano przez w dniu 15 września 2018 w Ogłoszenia parafialne