WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dobiega końca miesiąc sierpień, miesiąc wielkich nadziei roku 1980 i podpisanych porozumień, miesiąc “Cudu nad Wisłą” i wielkich pielgrzymek do sanktuariów Matki Bożej jak też narodowej modlitwy o trzeźwość narodu.
W przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej, gdy w Europie tli się zarzewie konfliktu, nie wolno nam zapomnieć, że właśnie w sierpniu, człowiek wykorzystał broń atomową by dokonać zniszczenia. Należy wspomnieć japońskie miasta zniszczone wybuchem atomowym i prosić Boga przez wstawiennictwo Matki Boże, którą czcimy dzisiaj jako Matkę Bożą Częstochowską o pokój na całej ziemi.
O godzinie 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.
Jutro wspomnienie świętej Moniki, a we wtorek świętego Augustyna. W środę wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela, a w sobotę błogosławionej Bronisławy i pierwsza sobota miesiąca. Od godziny 17:00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży z racji rozpoczęcia roku szkolnego, a nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny będzie po wieczornej Mszy świętej.
W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąc, a w miejsce kazania adoracja Najświętszego Sakramentu. Również w przyszłą niedzielę do Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza Arcybiskup rodziny naszej archidiecezji na wspólną modlitwę o świętość naszych rodzin. Uroczysta Msza święta rozpocznie się o godzinie 11:00.
W tym tygodniu posprzątania świątyni zapraszamy rodziny:
– Kowal 467
– Kowal 260
– Kaczmarczyk – Głąb 188
– Dudzik 130
– Olesiak 542
– Stroniarz 285 A

Opublikowano przez w dniu 25 sierpnia 2018 w Ogłoszenia parafialne