WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W tych dniach łączymy się duchowo z wszystkimi pielgrzymującymi do sanktuariów Matki Bożej, a zwłaszcza na Jasną Górę.
Wierni tradycji naszych ojców, polecajmy naszej Matce i Królowej wszystkie sprawy osobiste, rodzinne i narodowe. Prośmy też o ducha trzeźwości, a losy narodu i miejsce Polski wśród narodów Europy, złóżmy w Jej macierzyńskie dłonie.
Po południu o 15:00 Msza święta przy remizie OSP w Poznachowicach Dolnych. O godzinie 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.
Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, trwają uroczystości związane z odpustem i uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
We wtorek wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbe, a w środę święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą jak w niedzielę, a o godzinie 15:00 Msza święta dożynkowa jako dziękczynna za tegoroczne zbiory od mieszkańców Wiśniowej.
Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
W piątek święto Jacka, kapłana.
W przyszłą niedzielę Gminne uroczystości Dożynkowe w Lipniku. Msza święta o godzinie 15:00.
Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Marcisz 157
– Dominik 702
– Dominik (nieznany numer)
– Kaczmarczyk 136
– Hujdus (Kobielnik) – 2
– Kosek (Kobielnik) – 177
Rodzice chorego Kuby Mistrza składają serdeczne “Bóg zapłać” za złożone ofiary do puszek. Zebrano kwotę 10734,00 zł i 10 Euro.

Opublikowano przez w dniu 11 sierpnia 2018 w Ogłoszenia parafialne