WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Miesiące lipiec i sierpień, to dla jednych czas urlopu i wakacji, a dla innych czas wytężonej pracy połączonej z troską o plony ziemi. Jest to także czas szczególnego wyrazu naszej pobożności do Matki Bożej. W licznych pielgrzymkach pieszych i autokarowych wyruszają rzesze wiernych do Maryjnych Sanktuariów, by prosić o Jej opiekę i obronę.
I tak w ubiegłą niedzielę, pielgrzymi z całego kraju, złączeni w ruchu “Rodzina Radia Maryja” i telewizji “Trwam”, zgromadzili się u stóp Naszej Matki i Królowej na jasnej Górze, by modlić się o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Wkrótce pielgrzymi wyruszą do Czernej, Kalwarii Zebrzydowskiej, Ludźmierza, Myślenic, Lichenia, a także do sąsiadującego nam Szczyrzyca.
Na pielgrzymie szlaki do duchowej stolicy narodu, wyruszają rzesze pątników ze wszystkich zakątków kraju. W upale i słocie przemierzą setki kilometrów, by “Królowej swej” ofiarować trudy i znoje oraz intencje które skrywają w głębi serc.
W dniu 6 sierpnia, wyruszy z Wawelu Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę.
Ksiądz arcybiskup metropolita, zaprasza i zachęca wszystkich którym czas i zdrowie pozwalają, a mając w sercu jeszcze trochę młodzieńczego zapału i wiary, niech podejmą trud wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę.
O godzinie 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza Święta. W środę przypada wspomnienie Świętego Szymona z Lipnicy, a w piątek błogosławionego Czesława.
Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy rodziny z Granic:
– Weszka
– Jasek
– Kaczmarczyk
– Murzyn
– Kaczmarczyk
– Cap
– Habieda

Opublikowano przez w dniu 14 lipca 2018 w Ogłoszenia parafialne