WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Niedziela dzisiejsza poświęcona jest świętemu Janowi Chrzcicielowi prorokowi, który zapowiada przyjście Zbawiciela świata. O godzinie 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wieczorna Msza Święta.
Jutro o godzinie 18:00 młodzież Gimnazjum przystąpi do sakramentu bierzmowania.
W środę przypada święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wspomnienie Świętego Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa.
W czwartek Świętego Ireneusza, biskupa i męczennika, a w piątek Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy Świętych jak w niedziele. Z racji uroczystości post nie obowiązuje, a składka przeznaczona jest na utrzymanie bazyliki Świętego Piotra i Pawła w Rzymie.
W sobotę, 30 czerwca ksiądz proboszcz z Dziekanowic zaprasza chorych i starszych do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny. Od godziny 10:00 będzie okazja do spowiedzi świętej, a o godzinie 10:30 Msza Święta z obrzędem sakramentu chorych.
W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w miejsce kazania, adoracja Najświętszego Sakramentu.
Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Najda 517
– Opioł 526
– Mrozek 367
– Piotrowicz 365
– Dudzik 165
– Kulak 298
W ubiegłą niedziele siostry Sercanki kwestowały przy kościele i zbierały fundusze na remont bursy dla dziewcząt. Zebrały kwotę 6500 złotych i wszystkim za pomoc serdecznie dziękują jak też za modlitwę w ich intencji.
W środę 27 czerwca, Centrum Medyczne zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na spotkanie którego celem jest kształtowanie świadomości zdrowotnej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej, a szczegóły są na plakacie, a także na ulotkach w przedsionku kościoła.

Opublikowano przez w dniu 23 czerwca 2018 w Ogłoszenia parafialne