WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Zwykle jest tak, że przed Bogiem stajemy z naszymi prośbami. Nie możemy jednak zapomnieć, że Bogu należy się przede wszystkim uwielbienie i dziękczynienie za wszystko kim jesteśmy i co posiadamy. Kościół przypomina nam także o potrzebie przebłagania za nasze grzechy. Wówczas nasza modlitwa jest godna Boga i możemy mieć nadzieję że zostanie wysłuchana.
O godzinie 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wieczorna Msza Święta.
Jutro wspomnienie Świętego Barnaby – apostoła, a we wtorek wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Bańkowskiego. W środę Świętego Antoniego z Padwy, a w czwartek błogosławionego Michała Kozala – biskupa i męczennika.
W ostatnich dniach przeżyliśmy piękne uroczystości: Boże Ciało wraz z oktawą i uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać” za udział i wspólną modlitwę, a zwłaszcza tym wszystkim, którzy zatroszczyli się by te nabożeństwa były piękne, a więc przedstawicielom poszczególnych wiosek za pięknie przygotowane ołtarze na czas procesji, orkiestrze, pocztom sztandarowym panów strażaków i paniom niosącym feretrony w uroczystych strojach, panom strażakom niosącym baldachim i pilnującym porządku, dzieciom w strojach komunijnych i małym dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom i lektorom, a także rodzicom a zwłaszcza matkom za obecność z małymi dziećmi, a także naszym siostrom za wystrój kościoła i otoczenia.
W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostry Sercanki z Krakowa. Przybliżą nam historię zgromadzenia, a także ich służbę w kościele. Przywiozą ze sobą katolickie książki i broszury które można będzie nabyćm a ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na rozbudowę internatu dla dziewcząt.
A w Krakowie w przyszłą niedzielę, 17 czerwca przejdzie ulicami Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy zamanifestują w sposób jednoznaczny przywiązanie do rodziny oraz przekonanie o jej bezcennej wartości i znaczeniu, jak też poszanowanie życia każdej osoby od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Marsz wyruszy z Placu Matejki o godz. 10:00.
Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Rokosz 114
– Wola 666
– Tokarz 257
– Rokosz 326
– Jamróz 521
– Jamróz 257

Opublikowano przez w dniu 9 czerwca 2018 w Ogłoszenia parafialne