WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Miesiąc czerwiec, zachęca nas do modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Bożemu, za grzechy całego świata. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i koronka Bożego Miłosierdzia to modlitwy które najczęściej odmawiamy w tym miesiącu, wypraszając pokój dla świata, a dla siebie Boże błogosławieństwo.
Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w miejsce kazania adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej o godzinie 11:00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. O godzinie 18:00 wieczorna Msza Święta.
We wtorek wspomnienie Świętego Bonifacego, biskupa i męczennika. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej, będzie ostatnie nabożeństwo w oktawie Bożego Ciała. Zwyczajem jest w tym dniu błogosławieństwo wianków i ziół. Będziemy też prosić Pana Boga by swoją opieką otaczał pola, łąki i lasy i zachowywał od zniszczenie pozwalając im w swojej nieskończonej dobroci, wydać obfite plony dla dobra ludzi.
Zwyczajem jest również w tym dniu błogosławienie małych dzieci. Prosimy rodziców, by zechcieli przybyć ze swoimi dziećmi i zawierzając ich przyszłość Matce Bożej, prosić o Boże błogosławieństwo.
W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W PIĄTEK Z RACJI ŚWIĘTA POST NIE OBOWIĄZUJE.
Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Kot 333
– Kaczmarczyk 280 i 280A
– Murzyn 61 i 613
– Ptak 205
Zespół szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach informuje, że są jeszcze miejsca w klasach o bardzo poszukiwanych na rynku pracy w zawodach – technik elektryk i dekarz. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.
http://dobczyce.edu.pl/index.php/pl/
Legalizacja gaśnic we wtorek, 5 czerwca od godziny 08:00 do 16:00 w rynku, przy “Bistro”.

Opublikowano przez w dniu 2 czerwca 2018 w Ogłoszenia parafialne