WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Kościół ze szczególną, czcią wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”…
Pamiętajmy o tym ile razy czynimy pobożnie znak Krzyża Świętego.
W naszej parafii, jak to jest w zwyczaju od wielu lat w ostatnią niedzielę maja, czcimy Matkę Bożą w obrazie Wiśniowskiej Pani. Uroczysta Suma o godzinie 11:00 z procesją wokół kościoła. Wieczorna Msza Święta o godz. 18:00.

Jutro przypada 12 rocznica śmierci +ks. Jana Dubiela.

W środę wspomnienie Świętego Jana Sarkandra i Świętej Zdzisławy.
O godzinie 17:30 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, nabożeństwo do Matki Bożej i wieczorna Msza Święta.
W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Jak każe tradycja, po Mszy Świętej. o godzinie 09:00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Mieszkańców poszczególnych wiosek prosimy przygotowanie ołtarzy, a wszystkich do pięknego uwielbienia Pana Jezusa.
Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, jak również dzieci w strojach komunijnych, młodzież, orkiestrę, panie w odświętnych strojach do niesienia feretronów, ministrantów i lektorów. a panów strażaków prosimy o dopilnowanie porządku na trasie procesji.
W czasie procesji odśpiewamy litanie do Matki Bożej. A po południu Godzina Święta o godzinie 17:00 i wieczorna Msza Święta o godz. 18:00. Okazja do spowiedzi świętej od godziny 17:00.
W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą po wieczornej Mszy Świętej, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
W piątek wspomnienie Świętego Justyna i pierwszy piątek miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a okazja do spowiedzi świętej od godziny 17:00.
W sobotę wspomnienie świętych Marcelina i Piotra i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po wieczornej Mszy Świętej.
W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca w miejsce kazania adoracja Najświętszego Sakramentu.
Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Bajer 127
– Ptak 395
– Bajer 230
– Drabik 247
– Piechnik 581 i 338

Opublikowano przez w dniu 26 maja 2018 w Ogłoszenia parafialne