WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dzisiejsza uroczystość, nazywana w Polsce Zielonymi Świętami kończy okres wielkanocny. Kościół zachęca nas do głębokiej modlitwy o łaski Ducha Świętego, tak bardzo potrzebne w życiu codziennym.
O godzinie 17:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Święta. Jutro drugi Dzień Zielonych Świąt, czyli Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy Świętej jak w niedziele. We wtorek wspomnienie Świętej Rity z Casco, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę wspomnienie Świętego Filipa Nereusza, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W naszej parafii, tradycyjnie od kilku stuleci przypada Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej w obrazie Wiśniowskiej Pani. Uroczysta suma odpustowa o godzinie 11:00 z procesją. Przybądźmy licznie do Matki Bożej i dziękujmy za opiekę nad nami i prośmy by strzegła od zła wszystkich, a zwłaszcza najbardziej potrzebujących. Na procesję zabierzmy feretrony i chorągwie, a dzieci w białych strojach zapraszamy do sypania kwiatów.
Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Pawlak 91 i 307
– Juras 58
– Murzyn 457
– Dybeł 508 i 273
W środę, 23 maja o godzinie 16:00 w ambulansie diagnostycznym przy kościele, będzie można przeprowadzić badania profilaktyczne. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń lub na ulotkach w przedsionku kościoła.

Opublikowano przez w dniu 19 maja 2018 w Ogłoszenia parafialne