WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


“Pan wśród radości wstępuje do nieba” – śpiewa Kościół w dzisiejszą niedzielę.
Tą radością dzielimy się z dziećmi, obchodzących rocznicę I Komunii Świętej. Na Mszy Świętej o godzinie 11:00 podziękują razem z rodzicami i bliskimi za łaskę przystąpienia przed rokiem I Komunii Świętej.
O 09:00 wyrusza procesja ku czci Świętego Stanisława, biskupa i męczennika z wawelskiej Katedry, na Skałkę.
O 17:30 będzie nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Święta. Dzisiaj przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej i 101 rocznica objawień.
Jutro święto Świętego Macieja Apostoła, a we wtorek wspomnienie błogosławionej Zofii Czeskiej, w środę zaś święto Świętego Andrzej Boboli, kapłana i męczennika.
W piątek, 18 maja Arcybiskup Metropolita zaprasza do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. O godzinie 17:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji rocznicy urodzin świętego papieża.
W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy Świętej o godzinie 11:00 wystąpi chór ze Szkoły Muzycznej z Czasławia, a także uczniowie zagrają na instrumentach pieśni religijne.
Również w przyszłą niedzielę, przyjaciele małego Kamila, będą kwestować przy kościele na rzecz Kamila, chorego na bardzo rzadką chorobę, która objawia się zapaleniem naczyń krwionośnych. Chłopca czeka kosztowne leczenie i ciężka rehabilitacja. Za pomoc choremu dziecku serdeczne “Bóg zapłać”. Równie serdeczne “Bóg zapłać” rodzicom których dzieci przystąpiły do przygotowania świątyni i otoczenia na ten uroczysty dzień jak i również za dar ołtarza. Serdecznie należy też podziękować naszym siostrom. Siostrze przełożonej za trud przygotowania dzieci jak i również siostrze zakrystiance za przygotowanie świątyni, a zwłaszcza za pięknie ułożone kwiaty. Pamiętajmy również i pięknie dziękujemy naszej orkiestrze, panu organiście, ministrantom i lektorom.
Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Murzyn 480
– Irzyk 287
– Jamróz i Jasek 222
– Jasek 294
– Szymoniak 608
– Konieczny 375

Opublikowano przez w dniu 12 maja 2018 w Ogłoszenia parafialne