WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W czasach kiedy wiele mówi się o zagubieniu, upadku i braku autorytetu, słowa Pana Jezusa: “Ja jestem drogą, prawdą i życiem”, nabierają szczególnego znaczenia.
Symbol drogi przypomina bowiem, że człowiek znajduje sie w w ciągłym ruchu i tak do końca nie jest obywatelem tej ziemi, a jedynie przechodniem. Każde działanie człowieka: osobiste, zawodowe czy religijne, stanowi jedynie cząstkę życiowej drogi człowieka.

Po południu o godzinie 14:00 odbędzie się pogrzeb + Heleny Dominik

A o godzinie 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza Święta. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Świętego Stanisława, biskupa i męczennika.
Jutro przypada wspomnienie Świętego Piusa V, papieża. Po Mszy Świętej o godzinie 18:00 procesja Eucharystyczna i pierwsze nabożeństwo majowe do Matki Bożej.
Dla dzieci przygotowane są kolorowe obrazki, a także pamiątki tegorocznych nabożeństw.
Podtrzymajmy też tradycję odprawiania nabożeństw majowych przy kapliczkach, których wiele jest w całej parafii, a niektóre mają swoją historię. Będzie też okazja aby je oczyścić i udekorować. We wtorek wspomnienie Świętego Józefa, robotnika, a w środę Świętego Atanazego, biskupa. W czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę, a po każdej Mszy Świętej odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. W tym pięknym i radosnym dniu nie zapominajmy o dziękczynieniu za Jej “przedziwną pomoc i obronę”, której doświadczyliśmy tak wiele razy w dziejach naszego Narodu, a także każdy z nas.
O godzinie 17:00 Godzina Święta zakończona nabożeństwem majowym i wieczorna Msza Święta. Okazja do spowiedzi od godziny 17:00.
W piątek Świętego Floriana i pierwszy piątek miesiąca. Na Mszy Świętej o godzinie 07:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo majowe.
W sobotę wspomnienie Świętego Stanisława Kazimierczyka, kapłana i pierwsza sobota miesiąca. Od godziny 09:00 spowiedź święta dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i ich bliskich.
A w przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godzinie 11:00 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej.
Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Antolec 573,
– Daciw 587,
– Murzyn i Kus 107,
– Bała 259,
– Kubacki 100,
– Sambor 583.

Opublikowano przez w dniu 28 kwietnia 2018 w Ogłoszenia parafialne