WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dziś obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną, ostatni dzień oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. W tradycji Kościoła była to niedziela w której wyraźnie zaznaczano obecność ochrzczonych w Wigilię Paschalną.
Od wielu już lat niedziela dzisiejsza jest niedzielą kultu Bożego Miłosierdzia. Głównie uroczystości w Sanktuarium w Łagiewnikach. Kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Dlatego korzystajmy z łask których Bóg chce nam udzielić w ogromie Miłosierdzia Swego, a zwłaszcza tych którymi nas obdarza w sakramencie pokuty i Eucharystii.
Po każdej Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona także jako Dzień Świętości życia. Wszystkich którzy chcę podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, prosimy zabrać deklarację duchowej adopcji z przedsionka kościoła.
Rodzinom z Wiśniowej składamy piękne i serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Murzyn 627,
– Hojoł 426,
– Głąb 426,
– Kowal 326,
– Stalmach 169,
– Murzyn 401,
– Gorczyca 154,
– Kaczmarczyk 388.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, zapraszamy na pierwsze spotkanie we wtorek 10 kwietnia o godzinie 16:00, a kolejne będzie w czwartek 12 kwietnia również o godzinie 16:00. Obecność dzieci obowiązkowa.

W dniu 12 kwietnia (tj. czwartek) w godzinach od 09:00 do 13:00 w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, przy ulicy Żeromskiego 17 odbędą się Myślenickie Dni Pracy.

Opublikowano przez w dniu 7 kwietnia 2018 w Ogłoszenia parafialne