WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Niedziela palmowa obchodzona jest w Kościele jako pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, przed swoją męką. Poświęcenie palm przed każdą Mszą Świętą. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą Świętą o godzinie 11:00.

Ponieważ od dziś obowiązuje czas letni, Msze Święte wieczorne będą o godzinie 18:00.

A po południu o godzinie 16:30 Droga Krzyżowa, o godzinie 17:00 Gorzkie Żale i wieczorna Msza Święta o godzinie 18:00. W Wielkim Tygodniu obchodzić będziemy tajemnice naszego zbawienia.
W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18:00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godziny 22:00.
W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godziny 07:00 i trwać będzie przez cały dzień. O godzinie 10:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa na Księżą Górę (od szlabanu). O 15:00 rozpocznie się koronka do Bożego Miłosierdzia. Obrzędy adoracji Krzyża Świętego rozpoczną się o godzinie 18:00, a zakończą przeniesieniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja Pana Jezusa w grobie trwać będzie przez całą noc. Wszystkich zapraszamy do adoracji wspólnej lub prywatnej w ciszy, zaś panów strażaków prosimy o trzymanie straży przy grobie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a ofiary złożone przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.
Poświęcenie pokarmów będzie:
– w Wierzbanowej o 10:00,
– w Kobielniku o 10:30,
– w Poznachowicach o 12:00.
W świątyni poświęcenie pokarmów będzie o godzinie:
– 09:00,
– 10:00,
– 11:00,
– 12:00,
– 13:00.
Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczną się o godzinie 18:00 poświęceniem ognia, Paschału, a także wody i zakończą się uroczystą Mszą Świętą Wigilii Paschalnej.
Uroczysta procesja rezurekcyjna rozpocznie się o godzinie 06:00 w poranek wielkanocny. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych, byśmy swym uczestnictwem oddali chwałę i uwielbienie zwycięzcy śmierci, piekła i szatana.
Rodzinom z Wiśniowej składamy piękne i serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Pazdur 104,
– Dominik 703,
– Skalski 54,
– Pustelnik 111,
– Zieliński i Bajer 85,
– Lenart 495,
– Murzyn 324,
– Łabędź 372,
– Kus 455.

Opublikowano przez w dniu 24 marca 2018 w Ogłoszenia parafialne