WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Tegoroczny karnawał szybko dobiegł końca. Mądrość biblijna podpowiada nam, że na wszystko w życiu jest czas. Także na zabawę. Biorąc udział w zabawach, blach czy karnawałowych dyskotekach, pamiętajmy o poszanowaniu zasad katolickiej wiary.
Dziś w naszej parafii pierwszy dzień czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Po każdej Mszy Świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej o godzinie 11:00 adoracja będzie zakończona uroczystymi Nieszporami o godzinie 16:30. Wieczorna Msza Święta będzie o godzinie 17:00. Program adoracji jest dostępny na gablocie, a także pod tym linkiem.
Wszystkich zapraszamy na chwilę czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
Zgodnie ze zwyczajem, dziś rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Modlitw o trzeźwość naszego Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
W środę przypada Popielec, pierwszy dzień Wielkiego Postu.
Obrzęd posypania głowy popiołem jest zewnętrznym znakiem, że wchodzimy na drogę nawrócenia i przemiany serc przez pokutę, modlitwę, jałmużnę i dobre uczynki.
W środę popielcową obowiązuje post ścisły, a msze Święte będą o godzinie 07:00, 09:00 i 17:00.
W piątek po Mszy Świętej o godzinie 07:00 będzie pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Droga krzyżowa popołudniowa jest o godzinie 16:00, a po niej Msza Święta. O godzinie 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży gimnazjalnej, starszej i szkół średnich.
Przyszła niedziela jest pierwszą Niedzielą Wielkiego Postu.
Po południu o godzinie 15:30 będzie droga krzyżowa, a po nich czyli o 17:00 będą Gorzkie Żale, a zaraz po nich czyli o godzinie 17:00 będzie wieczorna Msza Święta.
Rodzinom z Wiśniowej serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Dudzik 13,
– Konieczny 45,
– Trzepaczka 607,
– Polak 482,
– Węgrzyn 162,
– Bajer 45A.
Pogrzeb zmarłej +Krystyny Sambor z Wiśniowej będzie we wtorek o godzinie 12:00.
W czwartek 22 lutego, parafie naszego dekanatu zostały zaproszone do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II na Mszę Świętą dziękczynną za papieża Polaka, wraz z procesja światła.
Msza Święta rozpocznie się o godzinie 17:00. Chętnych zapraszamy do udziału w uroczystości. Szczegóły w przyszłą niedzielę
W ubiegłym tygodniu zakończona została tegoroczna “kolęda”. Wszystkim rodzinom chcemy serdecznie podziękować za miłe i serdeczne przyjęcie w Waszych domach, za wspólną modlitwę i prośbę o Boże błogosławieństwo. Serdecznie dziękujemy składając staropolskie “Bóg zapłać” za ofiary z okazji kolędy także w imieniu tych którzy z nich będą korzystać.
Miła i życzliwa atmosfera, przejawiała się w tradycyjnej gościnności i wielu poczęstunkach, jak również w przywiezieniu i odwiezieniu księdza, pana organisty, a także organistów.
Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Bożej w Nowym Roku.
Od lutego bieżącego roku będzie kontynuowane na terenie Gminy Wiśniowa działanie Klubu Międzypokoleniowego. Osoby powyżej 50 roku życia oraz młodzież i dzieci zainteresowane wymianą doświadczeń i uczestnictwem w zajęciach, które będą odbywały się odbywały się w Wiśniowej i Kobielniku, zapraszamy do zgłoszenia się od 12 lutego do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej lub Zespołu Placówek Oświatowych w Kobielniku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myślenicach, zaprasza na szkolenie które odbędzie się w dniu 14 lutego (Środa Popielcowa) w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej o godzinie 09:00. Tematem spotkania będzie:
– Zmiany we wniosku o dopłaty bezpośrednie składane w 2018 roku,
– “Zmiany w przepisach KRUS”

Opublikowano przez w dniu 10 lutego 2018 w Ogłoszenia parafialne