WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Już za kilka dni, zamilknie w naszych świątyniach i w naszych domach śpiew kolęd i pastorałek. Są one wyrazem naszej pobożności i w sposób prosty wyrażają głębie chrześcijańskiej radości z tajemnicy Wcielenia Słowa Przedwiecznego.Są one także wielkim dorobkiem naszej kultury religijnej i literackiej.
Niech te ostatnie dni, będą okazją do uwielbienia Boga śpiewem naszych kolęd.
I dlatego w niedziele dzisiejszą, ostatnią przed świętem Matki Bożej Gromnicznej, w miejsce kazania będzie adoracja żłobka czyli wspólne kolędowanie.
O godzinie 17:00 wieczorna Msza święta a Nieszporów nie będzie.
W środę wspomnienie Świętego Jana Boska.W czwartek o godzinie 16:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.W piątek przypada święto Matki Bożej Gromnicznej i pierwszy piątek miesiąca. Msze święte o godzinie 07:00,09:00 i 17:00.Po każdej Mszy Świętej poświęcenie gromnic a okazja do spowiedzi świętej od godziny 16:00.Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy świętej, na którą zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej z rodzicami.Dzieci otrzymają poświęcone książeczki.
W sobotę wspomnienie świętego Błażeja i pierwsza sobota miesiąca a nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny będzie po wieczornej Mszy świętej.
W przyszłą niedzielę w miejsce kazania adoracja Najświętszego Sakramentu i pierwszy dzień Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa a także wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy: Lenart 408,Twardosz 43,Bajer-Sochacki 40a,Sambor 119,Majka 536, Bogacz 87.
Wójt Gminy przypomina że w miesiącu lutym będą przyjmowane wnioski rolników o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zużytego do produkcji rolnej.
Do wniosków należy dołączyć faktury VAT dokumentujące wydatki poniesione na zakup oleju napędowego za okres od 1 sierpnia 2017 roku do dnia 31 stycznia 2018 roku.
Druki wniosków są do pobrania w Urzędzie Gminy i na stronie internetowej a maksymalna wysokość zwrotu to 86 złotych za hektar użytków rolnych.
W niedzielę, 10 lutego, w remizie OSP w Poznachowicach Dolnych, odbędzie się bal charytatywny połączony z zabawą taneczną.
Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy i zapewniają wiele atrakcji.Dochód przeznaczony jest dla chorej Klaudii. Szczegóły są na plakatach.

Opublikowano przez w dniu 27 stycznia 2018 w Ogłoszenia parafialne