WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Niedziela dzisiejsza jest wielkim dziękczynieniem Bogu za świętą rodzinę z Nazaretu, a równocześnie wołaniem całego Kościoła, by każda katolicka rodzina kierowała się w swoim życiu wartościami płynącymi z Ewangelii.
Po południu o godz. 16.00 uroczyste Nieszpory z racji zakończenia roku i wieczorna Msza św. Jutro pierwszy dzień nowego 2018 roku, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Świętej Bożej Rodzicielce, Królowej Pokoju zawierzmy losy świata naszej Ojczyzny i całego Kościoła.
We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, a w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 16.00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.
W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.
W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, a w naszej tradycji święto Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedziele. Po każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.
W przyszłą niedzielę przypada niedziela Chrztu Pańskiego i pierwsza niedziela miesiąca. W miejsce kazanie adoracja żłóbka, czyli kolędowanie przed Najświętszym sakramentem.

Opublikowano przez w dniu 30 grudnia 2017 w Ogłoszenia parafialne